Kurumsal / Hakkımızda

Hakkımızda

Kuruyemiş konusunda yıllarca ticaret boyutunda çalışmalar yapan Cherezat; bu tecrübelerini perakende ve paketli ürün grubuna aktarmak üzere kuruyemiş tesisini 2012 yılında hizmete açmıştır.

Mersin Serbest Bölge’de bulunan üretim ve paketleme tesisi 2.000 m2 kapalı alana sahiptir. Üretim hatlarındaki makine parkları son teknoloji makinelerden kurulmuştur. Saatlik 2 ton kavurma kapasitesine sahip tesis, ayrıca hammadde depolama için soğuk hava depolarına sahiptir.

Ürün gruplarının 3 marka altında üretimleri gerçekleştirilmektedir. GOLOSITA markası ile çekirdek ve yerfıstığı üretimi yapılmaktadır. HIT.O markası ile tüm kuruyemişler için joker dolum yapılmaktadır. CHEREZAT ise firmanın premium ürün grubunda kullandığı markasıdır. Farklı ürün çeşitliliğine sahip CHEREZAT markasıyla, dünyanın farklı bölgelerinde yetişen lezzetler sunulmaktadır.

Tamamen ihracata yönelik üretim gerçekleştirilmektedir. Kısa dönemde Ortadoğu , Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetler; orta vadede de Avrupa ve denizaşırı ülkelere satış hedeflenmektedir.

ANASAYFAKURUMSALÜRÜNLERBASINDA BİZFOTO GALERİİLETİŞİM